NAJSKUPLJA VREDI 14 MILIONA DOLARA Najluksuznije novogodišnje jelke smeštene su na posebnim lokacijama (VIDEO)

Unsplash
Dijamanti, zlato, platina… Najskuplji plementi materijali kojima barataju i trguju samo odabrani, predstavljaju sigurnost, mesto na listama najbogatijih, ali su svakako stvar prestiža. Bogate države, poput uspešnih ljudi, potrudili su se čak i novogodišnjim jelkama da istaknu svoju veličini i istančan ukus kroz novogodišnje jelke, koje sijaju znanto više od onih običnih. Ove jelke su luksuz i vrede na milione.
Na listi od pet najkupljih su one za koje su se pobrinuli najveći svetski dizajneri koji su birali dragocene dragulje i najvrednije materijale kako za njihov maestralni izgled.
Krenućemo od najskuplje.
1. Jelka u holu hotela Bahia u Marbelji – 14 miliona evra
Najskuplja i najluksuznija jelka na svetu postavljena 2019. godine u hotelu Kempinski Bahia u Marbelji. Vredna je čak 14 miliona evra.
Umesto klasičnih ukrasa, jelka je okićena dijamantima u ružičastoj, crvenoj, beloj i crnoj boji. Pored toga postoje čak i martini čaše, manje bočice parfema i 3D čokoladni paun, a tu je i nakit prestižnih brendova poput Buglari, Kartier i Šanel.
Božićnu jelku dizajnirala je poznata dizajnerka Debie Vingam, poznata po svojim luksuznim i skupim kreacijama
2. Jelka smeštena u holu „The Emirates Palace Hotel“ – 11,4 miliona dolara

Najskuplje novogodišnje drvo „izniklo“ je 2010. godine u Abu Dabiju, tačnije u holu luksuznog hotela Emirates Palace u Abu Dabiju.
Ukupni trošak drveta svakako ne spada u punu cenu jelke i koštao je svega „nekoliko“ hiljada dolara. Ono što zapravo vredi ove silne milione jesu ukrasi. Ovde je reč o velikom broju dijamanata, zlata, bisera, safira i smaragda koji ukrašavaju najskuplju jelku na svetu,do sada zabeleženu.
Interesantno je da pored milionske jelke, ovaj hotel u svom sastavu sadrži i automatske mašine za prodaju zlatnih poluga.
3. Diznijeva zlatna božićna jelka– 4,2 miliona dolara
Ginza Tokio jelka napravljena je od čvrstog zlata, vredna je 4,27 miliona dolara i visoka je 2,4 metra. Sastavljena je od 50 zlatnih likova iz Diznijevih bajki i smeštena je u prodavnici eksluzivnih juvelirskih proizvoda „Ginza Tanaka“ koja se nalazi u centru najpoznatije trgovinske četvrti Tokija. Deset zanatlija i dva meseca osigurali su da Diznijevo drvo stigne u izlog na vreme, a za njenu izradu je potrošeno 43 kilograma čistog zlata.
Glavna karakteristika i dragocenost su figure Diznijevih heroja – Mikija Mausa i Mini, Paje Patka, Vini Pua i drugih koji lete na balonima. Svaki od ovih ukrasa je ručno izrađen, a dopunjuju ih kutijice sa zamišljenim poklonima.
4. Božićna jelka s Svarovski kristalima u Hong Kongu – vrednost veća od 1,8 miliona dolara
Nešto manje vrednije od prethodnog, novogodišnje drvo smešteno je u najboljem delu aerodroma u Hong Kongu kako bi svaki turista mogao da se divi ovom remek delu vrednom skoro dva miliona dolara. Drvo je „obučeno“ u 20 miliona Svarovski zlatnih i srebrnih kristača donetih čak iz Austrije.
Visoka je 15 metara, a uzdiže se na dva nivoa kineskog aerodroma, a zbog svoje lokacije jednostavno je nemoguće da je turisti „preskoče“.
5. Božićna jelka u Vašingtonu – milion dolara
Ogromna jelka u Vašingtonu stoji visoko od 1964. godine i visoka je više od 20 metara. Drvo četinara potiče iz sopstvenog rasadnika u Vašingtonu sa kog se ne seku stabla, već se privremeno uklanjanjaju zajedno sa korenjem i ponovo zasađuje izvan teritorije Vašingtona. Jelka od prirodnog drveta vredna je milion dolara, a godišnje je obiđe milioni turista.
Možda vas zanima
Najnovije iz rubrike
VREMENSKA PROGNOZA

Beograd

Novi sad
Kursna lista
Kriptovalute







